A Climateurope-nak négy fő célkitűzése van:
1.
Kifejleszteni egy egész Európára kiterjedő keretrendszert, ami a Föld-rendszer modellezését és az éghajlati szolgáltatásokat fedi le. Ez a keretrendszer európai, nemzeti és nemzetközi tevékenységek és szervezetek irányított hálózatára épül majd. Egyelőre még nem létezik, de egyre nagyobb szükség van egy ilyen, a különböző tudományágakon átívelő rendszerre.
2.
Koordinálni és integrálni a folyamatban lévő és a jövőbeni európai klímamodellezést, az éghajlati megfigyeléseket és az éghajlati szolgáltatások infrastruktúrájának kiépítését, valamint elősegíteni a párbeszédet az érintettek között, beleértve az éghajlat-tudománnyal foglalkozó közösségeket, a finanszírozó szervezeteket, a szolgáltatókat és a felhasználókat is. Ez erősíti az együttműködést, csökkenti a szétdarabolódást, és elősegíti az európai, nemzeti és nemzetközi tevékenységek összehangolását. A felhasználók körébe beletartozik az állami és magánszektor, az ipar és a társadalom is.
3.
Multidiszciplináris szakértői csoportokat létrehozni annak érdekében, hogy felmérjék a Föld-rendszer modellezésére és az éghajlati szolgáltatások fejlesztésére alkalmazható legmodernebb technológiákat Európában és meghatározni a meglévő hiányosságokat, az új kihívásokat és a felmerülő igényeket, konkrét ajánlásokat megfogalmazni az Európai Bizottság számára a jövőbeli kutatási és innovációs prioritásokról. Ezekre a kiértékelésekre feltétlenül szükség van, azonban jelenleg még nem léteznek.
4.
Növelni kell a kommunikációt és az ismeretterjesztést az érintettek körében egy olyan eseménysorozaton keresztül, mely során kialakul a hálózat, bemutatja, hogy hol tartunk jelenleg, felhasználói szempontból értékeli a legkorszerűbb eljárásokat a Föld-rendszer modellezése és az éghajlati szolgáltatások terén. Működtetni kell egy weboldalt, ami felvállalja a felhasználókkal való kapcsolattartást a jól informáltság és a különböző projektek eredményeinek lehető leghatékonyabb felhasználása érdekében.